top of page

Opis inwestycji

„Osiedle Podhalańska” zlokalizowane jest w południowej części Rabki po południowej stronie rzeki Poniczanki. Położona jest w otoczeniu domów jednorodzinnych, z dostępem do ulicy Podhalańskiej.

Osiedle zaprojektowane zostało w nowoczesnej wersji stylu zakopiańskiego, w którym połączone zostały funkcjonalność i prostota bryły z materiałami i detalami architektonicznymi w stylu góralskim. Forma i kolorystyka nadaje osiedlu bardzo nowoczesny, modny i pożądany charakter.

W sąsiedztwie znajdują się sklepy spożywcze, przystanki komunikacji miejskiej oraz infrastruktura dla zmotoryzowanych. W bliskiej odległości od inwestycji rozpościera się Park Zdrojowy.

Dzięki położeniu niedaleko głównej drogi wylotowej Osiedle Podhalańska zapewnia sprawną komunikację z każdą częścią miasta – zarówno samochodem jak i transportem miejskim.

Osiedle Podhalańska, to kameralny kompleks czterech budynków, zaprojektowanych przez biuro Bończa Studio, z których w pierwszym etapie planowane jest wybudowanie dwóch nowoczesnych domów wielorodzinnych z parkingami podziemnymi oraz częścią usługową, w ramach których powstanie 28 funkcjonalnych apartamentów. Część apartamentów posiada dostęp do własnych zielonych tarasów, a Mieszkańcy pozostałych mieszkań będą mogli cieszyć się pokaźnymi balkonami. Miejsca postojowe dostępne są w parkingu podziemnym zlokalizowanym w części piwnicznej budynków, oraz na parkingu zewnętrznym zlokalizowanym na części wspólnej.

Mieszkania posiadają funkcjonalny układ, zapewniający komfort i wygodę.

Starannie dobrane materiały dają użytkownikom komfort mieszkania w nowoczesnych budynkach i przyjemność obcowania z naturą. Rozwiązania technologiczne o podwyższonym standardzie oraz zastosowane materiały i rozwiązania zapewnią optymalny koszt użytkowania.

Teren inwestycji będzie w pełni zagospodarowany i posiadać będzie drogę wewnętrzną.

Standard wykonania

 • Ściany zewnętrzne wykonane w technologii murowanej z bloczków betonu komórkowego (gr 24cm) o bardzo dobrym współczynniku przenikania ciepła , ocieplone styropianem (gr 15 cm)

 • Ściany wewnętrzne nośne i między mieszkaniami wykonane z bloczków silikatowych posiadających bardzo dobre parametry akumulacji cieplnej , co gwarantuje użytkownikom komfort cieplny a także bardzo dobre parametry akustyczne .

 • Stropy – monolityczne żelbetowe ze styropianem akustycznym w warstwach posadzkowych

 • Ściany działowe: wykonane z bloczków silikatowych (gr 12cm)

 • Tynki: tynki gipsowe – maszynowe ( mieszkania) i cementowo- wapienne

 • Balkony: monolityczne żelbetowe z zastosowaniem odcięcia termicznego przy pomocy elementów typu np.isokorb,

 • Tarasy: deska tarasowa (kompozytowa) oraz ogródki wykończone warstwą ziemi urodzajnej i trawą,

 • Balustrady: szklane z elementami stalowymi,

 • Drzwi wejściowe do lokalu mieszkalnego: drzwi antywłamaniowe klasy „RC3” z dwoma zamkami.

 • Stolarka okienna: okna i drzwi balkonowe - PCV,

 • Wentylacja grawitacyjna w pomieszczeniach aneksów kuchennych i łazienkach wykonana z systemowych kształtek wentylacyjnych Leier

 • Wentylacja garażu - mechaniczna

bottom of page